Bakırköy Ingilizce Kursu

Sonradan not defterinize baktığınızda tek bir kelime yerine o kalıpları tümüyle göreceksiniz. Mesela, restorana gitmeden önce garson ile ne konuşacağınızı ve hangi kalıpları kullanacağınızı düşünmek gerçekte konuşurken akıcı olmanızı sağlar. Peki sıradan bir İngiliz vatandaşı konuşurken kaç kelime kullanır genellikle? İnanın hergün konuşurken kullandığımız kelimeleri sayarsanız bundan fazla çıkmayacaktır muhtemelen (çoğumuz için geçerli). Genki 1 ve Genki 2 isimli başlangıç kitapları çok iyi iki kaynak, çünkü günlük hayatta ihtiyaç olan kelimeleri ve cümle kurmak için en temel dilbilgisi kuraları burada var (ve ayrıca bu kitaplar internette de bulunabilir). Bunlara (iyi niyetli, samimi ve akıllı olanlara) elimizden geldiğince cevap verip, yol göstermeye hazırız .. İngilizce öğrenmek için bir diğer, belki de biraz beklenmedik bir sebep de iyi bir hafızaya sahip olmak! Hal böyle iken 2 tane ana nokta üzerinde durarak başlayalım bu konuyu açıklığa kavuşturabilmek için .. Küçük çocuklar, ana dillerini konuşmak için kendi dillerinin gramer kurallarını mı öğreniyorlar? Günlük konuşmada en çok kullanılan yaklaşık 1000 kelimeyi ve en temel dilbilgisi kurallarını öğrenmeyi hedefleyin! Gramer kuralları çalışmadan, İngilizce gramer kurallarını nasıl doğru olarak kullanabileceğinizi daha sonraki kurallarımızda detaylı olarak açıklayacağız. Ayrıca İngilizce gramer öğrenebilir www.tadbakirkoy.com.

bakirköy ingilizce kursu

Evet, kısacası şunu anlatmak istiyorum: İngilizce konuşabilmek için, ingilizce gramer öğrenmek şart değildir. Yani ingilizce gramer öğrenmek, İngilizce bilginizi geliştirir, okuduğunuz İngilizce metinleri anlamanıza yardımcı olur, İngilizce yazmak içinse zorunluluk haline gelir. Bu İngilizce derslerini öğrenmeye başlayın ve yeni başlayanlar için bu uygulama ile İngilizce bilgilerini geliştirmek. Japonya’da yaşayan İngiliz Youtuber Chris Broad’un 6 ayda akıcı Japonca konuşmayı öğrenmek için verdiği tiyoları çok beğenince kendi tecrübemi buna ekleyip paylaşmak istedim. İngilizce sadece konuşmayı öğrenmek istiyorum. Kişiye diyorsunuz ki “Ben işe gitmek istiyorum” de bakayım ingilizce .. Kişiye diyorsunuz ki “Ben işe gitmek istiyorum” de bakayım ingilizce .. Elinin altındaki internet milyonlarca sayfa ingilizce içerik ve onu nasıl anlayacağınla ilgili kaynaklar içeriyor. Sonra, 2 sene İstanbul’da ingilizce dersi veren bir kursa gittim. Oldukça sık öğretmen değişikliği vs gibi durumlar yaşayabiliyor bu işe gönül vererek kursa yazılmış olan talebeler. Bu olmazsa, kelimeler ne işe yarar ki? Bu kelimeler üzerinde çalışmak dinleme ve telaffuzunuzu geliştirir.

Anlaşılabilir ve ilginizi çeken İngilizce dinleme parçaları bulup, bunları tekrarlı olarak sürekli dinleyerek akıcı İngilizce konuşabilirsiniz. İngilizce Dinleme tarafından İngilizce öğrenin. Rekabetçi sınavları için İngilizce öğrenin ve yakında hedefe ulaşmak. Bir Urduca konuşan kişi için mükemmel bir başlangıçtı. İngilizce uygulamasına Urduca güven kazanmak için kolay bir yoldur. Biraz Japonca öğrendikten sonra öğrendiklerinizin yerine oturması ve aklınıza takılan soruları sormak için haftada en azından 1 saat anadili Japonca olan biriyle sohbet etmek lazım. Sadece birkaç saat içinde konuşulan İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Eskiden, Dalaman’dan İstanbul’a uçak ile gelirken, seyahatin en başından en sonuna kadar uçak içinde yer alan dergileri tek tek okurdum. Gerçekten dil öğretimi işinin içinde olan herkes bunu size çok rahat söyleyebilir. Size sorulan sorulara hemen cevap vermeniz gerekir. Ne kadar kolay geldiğini görünce motivasyonunuz artacak. Evet bir yerde rastladığınızda ne anlama geldiğini anlayabilirsiniz tabii ki, ama unutmayınız ki “konuşabilmekten” bahsediyoruz. Hani bazen duyarız ya “Yahu anlıyorum ama konuşamıyorum.” cümlelerinin özünde bu grammer denen illet vardır.

Bir papağan İngilizce kelime öğretebilirsiniz ama cümle kurduramazsınız. Bu uygulama hem İngilizce kelime üzerinde bir bölüm vardır. Cevaplara gelincede, İngilizce öğrenmek için herkesin farklı bir yöntemi var. Bu arada istanbulda olanlar için diyeyim yakında İTÜ’de bir seminer var. Deyimleri unutun. Yüzlerce deyim var ve çok geniş anlamda kullanılırlar. Hatta bir sürü deyim öğrendiniz vs vs .. Aslında bu sistem çok basit hatta gideceğin dil okuluna göre hem daha kolay hem de daha pratik. Couchsurfing adı verilen bu sistemde ; dünyayı gezen misafirleri, sistem üzerinden davet edebiliyorsun ve onlar senin evinde kalıyorlar. İlk önce yabancı dil bilen bir arkadaş edin. Bakınız birçok kurslarda, hem de yabancı konsolosluğun “bizim yerimiz, oraya gidin” diye tavsiye ettiği yerlerde talebeleri gayet kolaylıkla bir üst kura geçiriyorlar hep.. Okulda veya İngilizce kursundaki sınıfınıza bir dahaki gidişinizde ders boyunca kaç defa konuştuğunuzu sayın. Eğer ders görüyorsak hoca düzeltecek tabii ki.. Eğer şöyle denseydi ifade daha uygun olurdu sanki; “İyi veya yüksek seviyede ingilizce konuşmak için çok kelime bilmek gerekir”. Genellikle şöyle bir yanlış bilgilendirme dolanır hep ortalıkta; İngilizce konuşmak için çok kelime bilmelisiniz. İngilizceyi bir arkadaşınız ile birlikte öğrenin. İngilizce öğrenin ve bu Konuşulan İngilizce uygulamalar ile görüşmeler çatlamak temellerini öğrenmek.